Кількість
|
Вартість
|
||
|
Мікрозелень гороху - це молоде листя, стебла і вусики. Всі частини рослини їстівні. За смаком мікрозелень гороху солодкувата, з мʼяким горіховим присмаком. Містить багато аскорбінової кислоти, різноманітних вітамінів, каротину, клітковини та хлорофілу. Знижує ймовірність онкологічних захворювань, інфаркту, гіпертонії і гальмує процеси старіння шкіри. В кулінарії додають в супи, бутерброди, салати та інші страви.
МІКРОЗЕЛЕНЬ - це молоді рослини, які мають тільки сімʼядольні листочки і одну пару справжніх листків. У цей період розвитку рослини містять найбільшу кількість вітамінів, ферментів, мінералів і життєвих сил.
Вирощується дуже швидко, з екологічно чистого насіння, і має максимальну кількість корисних для здоровʼя компонентів.
ПЕРЕВАГИ МІКРОЗЕЛЕНІ:
У рослинах, які перебувають на етапі мікрозелені, від 4 до 40 разів більше поживних речовин, ніж у дорослій рослині. В тому числі проростки містять каротиноїди і вітамін С, які в комплексі захищають організм від шкідливої дії вільних радикалів.
Добре засвоюється і допомагає регулювати травлення. Споживання мікрозелені значно покращує витривалість і працездат-ність.
Доповнює смак їжі, роблячи його пікантним, а аромат прийдеться до смаку справжнім гурманам. Цю добавку до вишуканих
страв подають в дорогих ресторанах.
• Швидко дає «врожай»: для того, щоб виростити зелень до потрібного стану необхідно максимум пара тижнів. При тому вирощувати такі рослини в домашніх умовах круглий рік, дуже просто.
ПРАКТИЧНО ВСІ ЗЕЛЕНІ КУЛЬТУРИ - салатні, цибульні, пряно-ароматичні, більшість видів капустяних, буряк, злакові - можна вирощувати в якості цінної вітамінної добавки на своєму підвіконні. Наразі ми пропонуємо 26 найменувань насіння мікрозелені: базилік, редьку дайкон, різні види капусти, редиски, салатів, коріандр, крес-салат, руколу, буряк, гірчицю, цибулю-шніт, горох, бораго, соняшник, сочевицю, амарант, кервель і навіть настурцію.
ЯК ВИРОЩУВАТИ МІКРОЗЕЛЕНЬ
1-Й СПОСІБ. ВИРОЩУВАННЯ В ҐРУНТІ.
1. Наповніть лоток готовим субстратом на 4-5 см, повинні залишитися бортики, які будуть тримати проростки.
2. Розподіліть насіння по поверхні ґрунту, злегка утрамбуйте. Дрібне насіння, таке як рукола, крес-салат не повинні склеюватися між собою (промити та розподілити). Великі насінини повинні усіяти всю поверхню.
3. Добре оросіть насіння з розпилювача, але не заливайте.
4. Накрийте ємкість і поставте в темне тепле місце на пару днів (до 5-ти). Щодня провітрюйте, зрошуйте при необхідності. Грунтосуміш повинна бути постійно зволоженою (але не мокрою!) - як віджата губка.
5. Через 3-5 днів зʼявляються стебла - тепер вони готові оселитися на підвіконні. Чим більше світла, тим краще. Повертайте лотки, зрошуйте розпилювачем (2-3 рази на день, в залежності від температури та вологості приміщення).
6. Зрізайте зелень, коли вона досягне 5-7 см.
7. Ґрунт можна перебрати і використовувати зно-ву. Удобрювати не потрібно - все, що необхідно, є в насінні.
2-Й СПОСІБ. ВИРОЩУВАННЯ БЕЗ ҐРУНТУ.
1. Замочіть насіння в воді на кілька годин, щоб воно набухло і згодом швидше проросло. Від 0,5 години до 2 годин, в залежності від розміру насінин - дрібне насіння; середнє - до 6 годин (брокколі, редис), крупне насіння - 1 доба.
2. Після замочування розподілити насіння на будь-якій пластиковій ємності - пластиковій тарілці, контейнері, лотку).
3. Обприскайте насіння з пульверизатора для додаткового зволоження, і поставте в тепле і темне місце.
4. Через 3-5 днів зʼявляться стебла - тепер рослини готові оселитися на підвіконні. Чим більше світла, тим краще - так зелень стає соковитою і яскраво-зеленою; якщо світла недостатньо - набуває коричневатого відтінку. Повертайте лотки, зрошуйте розпилювачем (2-3 рази в день, в залежності від температури та вологості приміщення).
5. Зберіть урожай молодої зелені, коли листки досягнуть 4-6 см. Залежно від швидкості росту, мікрозелень готова до вживання на 5-10 день.
6. Рослини можна їсти безпосередньо з корінцями та сімʼядолями. (В корінцях знаходяться незамінні амінокислоти і мінерали, а сімʼядолі - це корисна клітковина). Окрім того, не зрізані молоді рослинки мають більш тривалий термін зберігання, ніж зрізані. До 1-го тижня зберігаються у холодильнику.